אירועים עסקיים ימי גיבוש וכיף.

אירועים עסקיים ימי גיבוש וכיף.

בניגוד לאירוע עסקי רשמי ורציני באופיו, המיועד לספקי החברה, לדרג המנהלי או לשותפים עסקיים של החברה, נהוג לערוך אירועים בעלי אופי קליל יותר, שמטרתם שבירת שגרת העבודה המייגעת במשרד וגיבוש צוות המנהלים והעובדים. בתכנון אירוע מסוג כזה, כדאי בראש ובראשונה לפנות לעזרה ממי שיודע הכי הרבה על עובדי החברה- מחלקת משאבי אנוש. השלב הראשון הוא להחליט על הקונספט של האירוע, ולשם כך יש להכיר היטב את קהל היעד.

קהל היעד של אירועים עסקיים

כמה עובדים עתידים להשתתף באירוע? אטרקציית קריוקי, למשל, מתאימה לקהל מצומצם יותר של מוזמנים. מהו הגיל הממוצע של העובדים בחברה? אם מרביתם צעירים יש לשקול אירוע מתאים כמו מסיבת בריכה או מסיבה סגורה במועדון מוכר. האם העובדים יגיעו עם בני/ בנות זוגם, או אפילו עם ילדיהם? התשובות לשאלות הללו חשובות ליצירת קונספט נכון שיתרום להצלחת האירוע. בכל מקרה של אוכלוסיות שונות- צעירים ומבוגרים, ילדי העובדים ובני נוער, ניתן לערוך את האירוע במספר מתחמים תחת קורת גג אחת. הפיצול מבטיח שכל אחד יהנה מהדברים המתאימים יותר לגילו.

אירועים עסקיים- האוכל

אירועים עסקיים מאופיינים באוכל מוקפד ואיכותי, במזנונים עשירים ועמוסים בכל טוב. סוד הצלחת האירוע טמון בהתאמת האוכל המוגש באירוע לאופי קהל היעד שלו. כדאי תמיד לוודא שלחברת הקייטרינג יש תעודת כשרות תקפה, כדי לתת מענה גם לשומרי המסורת. אירועים עסקיים מתבססים לרוב על נושא או ציון חג מסוים. במקרה כזה אפשר ורצוי שהאוכל יתאים לקונספט. כך למשל, סדנאות שוקולד ומזנון מתוקים מעולים לאווירת אירוע לכבוד ט"ו באב. ערב גבינות ויין יתאים למסיבת עובדים בחג השבועות.

אירועים עסקיים- העיצוב

זהו הדבר הראשון שרואים המוזמנים בהגיעם והאחרון שנשאר איתם בעוזבם. כדאי מאוד להשקיע בעיצוב מתחם האירוע, תוך חשיבה על הקונספט ועל קהל היעד. אירועים עסקיים המיועדים לשותפים העסקיים של החברה, יעוצבו בקווים נקיים ומאופקים יותר. מנגד, כשמדובר בערבי גיבוש עובדים, כאשר אין הגבלה על בחירת הקונספט של האירוע, השמים הם הגבול בכל הנוגע לעיצוב. כדאי להשקיע בתכנון אירוע שכזה, שהרי העובדים הם השגרירים הטובים ביותר של מקום העבודה.