תקליטן לחינה

תקליטן לטקסי חינה

תקליטן עם ניסיון לחינה

תקליטן לחינה באירועים כמו חינה, הדגש יושם על מוסיקת עדות, לפי בני העדה שעורכים את החינה כמו למשל בחינה מרוקאית, יהיו שירים של העדה המרוקאית, לחינה תימנית תהיה מוסיקה תימנית וכן הלאה.

השאלה הראשונה של תקליטן לפני שהוא סוגר אירוע כזה, היא באיזו עדה מדובר? גם באירוע כמו חתונה תקליטן ישאל את אותה השאלה כי הוא יהיה בדרך כלל קשוב לבקשת המוזמנים והמשפחה, אם הם אוהבים מוסיקה מזרחית, הוא יתקלט את המוסיקה  המזרחית במהלך הערב.

תקליטן לחינה כמו בכל אירוע, אמור להנחות את הערב, כמו שהוא עושה בדרך כלל בחתונה הוא יכריז על החופה, יקרא לזוג לרקוד סלואו, וכן הלאה. תקליטן הוא מרכז העניינים של הערב, הוא אמור לשמח ולהרקיד את הקהל כמובן שכך גם בטקסי חינה, לכן חשוב שלתקליטן ניסיון בטקסי חינה.

לדוגמה, במסיבות יום הולדת, אין בדיוק חוקים למוסיקה כמו באירועים משפחתיים, המוסיקה פה היא מגוונת אך היא חייבת להתאים לגילאי המוזמנים. אם המסיבה תהיה לגילאי השלושים פלוס, המוסיקה שתתנגן תהיה משנות השמונים, שנות התשעים ומוסיקה של נוסטלגיה.

תקליטן באירוע של וועד עובדים המוסיקה במסיבת עובדים תהיה מאוד מגוונת, ושוב בגלל סוג הקהל בה, רוסים, אתיופים, ערבים ויהודים. הציוד של התקליטן הוא מאוד חשוב, הוא צריך להיות בעל ציוד משוכלל שיכלול הגברה, מיקסים וציוד רזרבי ברגע שחלילה קורה משהו לאחד הרמקולים או המגבר. לתקליטן יש בעצם שפה משותפת עם הקהל ללא הבדלי דת ולאום הוא בעצם זה שמאחד בין האנשים.

תקליטן טוב עם ניסיון לחינה חייב להיות מצויד ברפרטואר המתאים לאירועים מסוג חינה

כשפגשתי את התקליטן שלי, היה לו אוסף של המוסיקה האהובה עליי, שנות השישים, היה לו אוסף אדיר של מוסיקה נדירה ששאלתי מאיפה הוא השיג את המוסיקה, הוא סיפר לי שאביו הוא בעל חברה של פינוי דירות, יום אחד בעת פינוי דירה, הוא מצא אוסף אדיר של תקליטים שבעל הבית לא היה צריך והוא נתן לו אותם.

חשוב לציין תקליטן לחינה צריך להגיע עם ניסיון בתחום טקסי החינה